ВІТАЮ ВАС НА СВОЄМУ БЛОЗІ !

Відомі люди - про математику ❞

Icon        Icon       Icon       Icon       Icon       Icon       Icon
Сьогодні

ВИМОГИ ДО СКЛАДАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

1. Для складання документів повинен використовуватися папір форматів А4 (210 х .297 мм ) та А5 (146 х 210 мм ).Складання документів на папері довільного формату не дозволяється.
2. Зміст документів викладається стисло, грамотно, зрозуміло і об'єктивно, без повторів та вживання слів і зворотів, які не несуть смислового навантаження. Довільне скорочення найменувань установ і окремих слів не допускається.
Текст документа оформляється у вигляді суцільного складного тексту, таблиці або поєднання цих форм. Суцільний складний Текст документа містить граматично і логічно узгоджену інформацію. Як правило, тексти розпорядчих документів і листів складаються з двох частин. У першій частині зазначається підстава або обгрунтування для складання документа, а в другій частині - висновки, пропозиції, рішення, розпорядження або прохання.
В окремих випадках текст документа може містити лише одну резолютивну частину, наприклад, наказ - розпорядчу частину без констатуючої, лист-прохання без пояснення.
3. Відповідальність за зміст, правильну підготовку та оформлення документів покладається на керівника навчального закладу.
4. Документи повинні мати встановлені реквізити і сталий порядок їх розміщення:
- найменування загальноосвітнього навчального закладу,
- ідентифікаційний код:
- назва виду документа, заголовок тексту;
- адресу і дату підписання документа;
- посвідчення документа (підпис, затвердження, печатка).
5. Назва виду документа (наказ, розпорядження тощо) зазначається друкарським або машинописним способами.
6. До кожного виду документа обов'язково складається заголовок (короткий зміст). Він має бути максимально коротким і ємним, точно передавати зміст тексту. Формулювати заголовок тексту слід за допомогою віддієслівного іменника, відповідаючи на питання "про що?", наприклад, "Про вивчення...", "Про розподіл педагогічного навантаження..." тощо.
Якщо у документі йдеться про кілька питань, заголовок може бути узагальненим.
7. На документи, які створюються за допомогою ПК і табуляторів, поширюються всі основні вимоги щодо оформлення всіх документів:
застосування бланка, підписання, датування тощо Додатковою вимогою до оформлення документів є обов'язкова розшифровка всіх понять, відображених цифрам”, значками та іншим способом. Розшифровка вказується на зворотному боні або додасться до документа.
Текст документа, надрукований на папері формату А5, дозволяється подавати без заголовка.
8. Всі документи підлягають датуванню Датою документа є дата його підписання.
9. Дати підписання і затвердження документа, а також ті, що в тексті. повинні оформлятися цифровим способом. Елементи дати записуються трьома парами арабських цифр в один рядок у послідовності: число, місяць. рік. Наприклад, 12 січня 2000 року слід писати - 12. 01. 2000. Якщо порядковий номер місяця або числа складається з однієї цифри, то перед нею ставиться 0. Наприклад, 5 січня 2000 року слід писати 05. 01. 2000.
У документах, що містять відомості фінансового характеру, застосовується словесно-цифровий спосіб оформлення дат: 30 січня 2000 року.
10. Дата на документі проставляється особою, яка його підписує або затверджує, в момент підписання або затвердження Дата затвердження документа зазначається у відповідній графі.
11. Дата підписання проставляється в лівій верхній частині документа разом з індексом на спеціально відведеному для цього місці на бланку. Якщо документ складено не на бланку, його дата проставляється нижче підпису, ліворуч.
12. До складу підпису входять: найменування посади, особистий підпис, ініціали та прізвище особи, яка підписала документ.
13. Затвердження документа здійснюється двома способами: грифом "Затверджено", або виданням відповідного розпорядчого документа (наказу, розпорядження тощо) Обидва способи затвердження мають однакову силу.
14. Елементами грифа затвердження є: слово "Затверджено", найменування посади, особистий підпис, ініціали і прізвище особи, яка затвердила документ, дата затвердження Гриф затвердження розміщується у правому верхньому куті документа.
15. На документах, що засвідчують права громадян, юридичних осіб або фіксують факти витрати грошових коштів і матеріальних цінностей. підпис відповідальної особи завіряється печаткою.
16. Печатка проставляється таким чином, щоб вона захоплювала останні кілька літер найменування посади особи, яка підписала документ.
17. Додатки доповнюють, пояснюють окремі питання документа або документ в цілому. Про наявність додатків зазначається у тексті або після тексту документа перед підписом. Назва додатка у тексті документа повинна відповідати назві самого додатка.
18. Реквізити документа відокремлюються один від одного 2-3 міжрядковими інтервалами.
19. Назву виду документа друкують великими літерами. Крапка в кінці заголовка не ставиться.
20. Розшифровка підпису в реквізиті "Підпис" друкують на рівні останнього рядка найменування посади без пропуску між ініціалами і прізвищем.
21. Накази складаються на підставі ретельного і всебічного вивчення порушених у них питань. Рішення, які оформляються наказами повинні бути конкретними і реальними, відповідати діючому законодавству, забезпечуватися необхідними матеріально-технічними засобами і фінансуванням.
22. При оформленні наказів та інших розпорядчих документів необхідно керуватися такими правилами:
- тексти наказів та інших розпорядчих документів друкуються на бланках формату А4 через 1,5 міжрядкових інтервали; .
- розпорядча частина наказів починається словом "НАКАЗУЮ", яке відокремлюється від попереднього та послідуючого тексти 2 міжрядковими інтервалами, друкують великими буквами без прогалин від межі лівого поля (від нульового положення табулятора) незалежно від повноти попереднього рядка;
- пропозиції що містяться в наказі, необхідно узгоджувати з раніше виданими документами з цього питання, щоб уникнути повторів або суперечностей;
- визначати конкретних виконавців та реальні терміни виконання наказів та інших розпорядчих документів.
23. Всі накази та інші розпорядчі документи, в тому числі протоколи засідання педагогічної ради нумеруються упродовж календарного року, а протоколи виборних органів - у межах їх повноважень.
24. Протокол - документ, який фіксує хід обговорення питань і прийняття рішень на засіданнях педагогічної ряди, зборах, нарадах та органах шкільного самоврядування тощо.
25. У протоколі вказують такі реквізити: назва виду документа, дату проведення заходу, заголовок до тексту, текст, підписи голови і секретаря засідання.
26. Текст протоколу складається з двох частин: вступної і основної. Вступна частина складається з прізвищ та ініціалів голови і секретаря засідання, кількості присутніх і відсутніх на засіданнях, порядку денного засідання з переліком питань, які підлягають розгляду та зазначенням доповідачів по кожному з них Основний текст протоколу викладається по розділам: "Слухали", "Виступили", "Постановили". Підписи голови та секретаря засідання на протоколі є обов'язковими.
27. Акт - документ, складений декількома особами і підтверджуючи установлені факти і дії. Акти оформляються за результатом ревізій. при прийомі-передачі справ, прийомі навчального закладу до роботи у новому навчальному ропі, прийомі обладнання, меблів, підручників тощо.
28. Акт оформляється на стандартному аркуші паперу формату А4 і має такі реквізити назва документу, місце затвердження, заголовок до тексту, підпис осіб (не менше трьох), які складали акт. У кінці тексту акта записуються дані про кількість екземплярів акта та їх місце знаходження.
29. Акт підписується всіма особами, які брали участь у його складанні.
При наявності особливих думок у складачів акта або присутніх їх треба викладати нижче або на окремому аркуші.
30. Доповідна записка оформляється на стандартному папері формату А4 з вказівкою таких реквізитів: назва виду документа, адресат, дата, заголовок до тексту, текст, підпис. Дата чи період часу, до якого відносяться відомості, викладені у доповідній записці, входять у заголовок.
31. Для оперативного вирішення службових питань дозволяється передача телефонограм. 
Телефонограми оформляються в одному екземплярі, їх підписує керівник Реєструються телефонограми в установленому порядку.
23. Службові листи служать для обміну інформацією. Основні різновидності листів:
- супровідний;
- гарантійний;
- інформаційний;
- лист-нагадування;
- лист-запрошення;
- лист-прохання;
- лист-вимога
33. Службові листи оформляються на бланках для листів або папері формату А4 і А5 в залежності від об'єму машинописного тексту.
Всі листи, що надсилаються з навчального закладу обов'язково реєструються у журналі вихідного листування.
34. Склад реквізитів службових документів (бланків, наказів, довідок). Державний Герб України (порядок використання визначається законом), найменування міністерства, іншого центрального (місцевого) органу виконавчої влади, найменування загальноосвітнього навчального закладу, ідентифікаційний код, індекс підприємства зв'язку, поштова адреса, номер телефону, номер рахунку в банку, назва виду документа, дата, індекс, посипання на дату та індекс вхідного документу.

• ІНТЕРАКТИВНІ ВПРАВИ •

 Мої вправи
IconIconIcon
• ч и с л о в а   п і р а м і д а •


Абак онлайн
Quick Calculations v2
Хто швидше обчислить?

Мульт-Лото


• ЛАНЦЮЖОК   АРИФМЕТИЧНИХ   ДІЙ •

ГРАНІТ   НАУКИ   ГРИЗТИ   ТУТ  
ß ß ß
Per aspera ad astra! — Через терни до зірок!