Що треба робити учням за місяць до тесту ЗНО з математики, щоб успішно його пройти?
Обов’язково пройдіть пробний тест ЗНО з математики і виконайте роботу над помилками. Проаналізуйте час, який ви витратили на кожний блок завдань. З огляду на це, розробіть стратегію, якої ви будете дотримуватися під час складання ЗНО. Адже кількість завдань та їх розподіл за формами в сертифікаційній роботі будуть такі самі, як і в пробному тесті.
Розберіться з формулами, які будуть у вашому робочому зошиті як довідкові матеріали. Ви маєте чітко знати, на якій сторінці і де саме розміщена кожна тема з математики, які формули з цієї теми у вас є, а які ви можете вивести самостійно з наданих формул.
Протягом останнього місяця починайте або продовжуйте розв’язувати тести ЗНО за минулі роки. При цьому обов’язково слідкуйте за часом.
Перевірте себе, чи вмієте ви ділити та множити числа без калькулятора, записувати частку у вигляді десяткового дробу. Приділіть увагу цьому питанню, потренуйтеся записувати числа каліграфічним почерком у клітинки. Адже вам доведеться записувати відповіді до завдань другої частини саме десятковим дробом у бланк А. «Ціна» одного такого запису — 1 або 2 бали.
Подивіться відеороз’яснення пробного ЗНО з математики. Там розглядається структура тесту та є детальні роз’яснення завдань з кожного блоку математичного тесту ЗНО. Завдяки цьому ви не будете у день тестування нервово гортати зошит, щоб подивитися, де легші завдання, а де складніші. А ще вивчите маленькі хитрощі для виконання завдань.
Навіть якщо ви вважаєте себе гуманітарієм, якому не подужати третю частину тесту, відкладіть цю думку подалі та обов’язково за місяць до ЗНО потренуйтеся розв’язувати завдання третього блоку. Ви зможете спокійно набрати там 1–4 бали, навіть якщо у вас із математики 5 за 12-бальною системою. Не бійтесь, адже в третьому блоці (його вважають найскладнішим) є завдання на рівні 4–5-го класу. Як то кажуть — заходьте до цієї кімнати: на вас чекає приз!
Якщо ви той учень, який не готувався протягом року до ЗНО з математики, а зрозумів це за місяць до тесту — ще не час посипати голову попелом. Весь наступний місяць раджу непідготовленим учням розв’язувати прості задачки. Так ви зможете набрати під час ЗНО свою мінімальну кількість балів — 110–120. Раджу придбати посібники, де розписані задачі групи А для ЗНО (легкі задачі) та штудіювати їх і тільки їх. А ще можете застосувати творчий підхід і давати відповіді на ЗНО, вмикаючи логіку: хибні відповіді будуть помітні, тож вам залишиться їх відкинути.
А, можливо, ви той самий учень-фізматівець, який фанатично готується до ЗНО з математики і мріє отримати 200 балів? Можливо, ви настільки впевнені в собі, що недооцінюєте свого супротивника, як це трапляється з боксерами на рингу, які бачать потенційно слабкого спортсмена? Пам’ятайте: самовпевнені боксери часто бувають покарані на рингу.
А тепер повернімося до математики. Якщо ви усно розв’язуєте майже всі легкі та оптимальні завдання з першого блоку та дивитесь на них з неповагою, мовляв, цю задачку я лівою ногою вирішу, радимо за місяць до ЗНО змінити своє ставлення. Знаємо багатьох сильних учнів, які йшли на тестування за своїми 200 балами, а отримали на виході 180. Чому? Бо потенційно легкі задачі розв’язували під час підготовки тільки усно. Саме там вони і втратили чимало балів. Попрацюйте над своїм характером і поважайте слабких супротивників у вигляді легких задач!
Що точно НЕ слід робити протягом останнього місяця підготовки до ЗНО з математики
Протягом цього часу точно не слід розв’язувати лише складні завдання. Наприклад, завдання з параметрами, будувати складні перерізи, доводити різні твердження. Тест на 75% складається з легких та оптимальних завдань. Дуже часто ті абітурієнти, які напередодні проведення ЗНО розв’язували лише складні завдання, губилися на простих під час написання тесту і саме на них втрачали свої бали.
Якщо під час проходження пробних ЗНО-тестів помічаєте, що не дуже добре дається певний вид завдань (до прикладу, розв’язання логарифмічних рівнянь), у жодному разі не зациклюйтесь на проблемних завданнях. Знаємо учнів, які могли протягом місяця концентруватися лише на логарифмічних рівняннях. Не треба! Зараз вже не той час, коли варто глибоко копати одну тему. Згадайте спортсменів, які готуються до Олімпійських ігор. За місяць до змагань вони не тренують лише біцепси чи спину, вони тренують усі м’язи організму. Отже, ваше завдання останнього місяця — генеральний прогін усіх видів завдань від А до Я.
Не треба починати панікувати, засмучуватися, плакати, запитувати себе: «Чи витримаю я це випробування, чи зможу я написати тест на 120+ або на 150+ або на 190+ і т.д.?» Навпаки, налаштовуйтесь на продуктивну творчу роботу на ЗНО. Зараз настав час підготувати себе психологічно, тож зробіть це!
Не готуйтеся до тестування фанатично — не працюйте у форматі 24/7. Плануйте кожен робочий день так, щоб у ньому знаходилося місце і час для відпочинку, фітнесу, спілкування з друзями, прогулянок на свіжому повітрі. І це стосується не лише підготовки до тесту з математики. Чудові результати показують учні, які окрім посиленої математичної підготовки ще й слідкували за раціональним та здоровим харчуванням, нормальним сном. Не перенапружуйтесь та робіть перерви між видами діяльності.