ВІТАЮ ВАС НА СВОЄМУ БЛОЗІ !

Відомі люди - про математику ❞

Icon        Icon       Icon       Icon       Icon       Icon       Icon
Сьогодні
Завзятливі і депресивні: як гаджети вплинули на мислення покоління Z і ∝ та хто на цьому заробив
За останні десятиліття гаджети повністю заповнили наше життя, забрали вільний час і зробили нас залежними, проте, з іншого боку, вони нам надають величезну допомогу, пов’язуючи з людьми, які далеко живуть, через глобальну мережу Інтернет. Наскільки корисні і шкідливі гаджети?

Для залучення численної аудиторії творці Facebook використовували “особливість людської психіки, її вразливість”. Саме в цьому зізнався і висловив свої співчуття, що брав участь в цьому, Шон Паркер, який є екс-президентом компанії.
Зауважимо, що розробники, дизайнери, топ-менеджери та інші люди, які беруть участь в розкручуванні “соцмереж”, суворо обмежують їх використання в своїх будинках, так як знають їх згубний вплив. Недарма Білл Гейтс забороняв використання телефонів своїм дітям до 14-річного віку. Обмеження в своїх сім’ях також вводили Ларрі Пейдж, Джиммі Вейлз та інші відомі розробники сайтів. У 2010 році Стів Джобс заявив, що його діти не користуються Айпадом.
Сучасні технології не тільки забирають час, увагу, а й чинять негативний вплив на здоров’я. У Каліфорнії школярі малюють, ходять в походи, відвідують відомі пам’ятки і зовсім не контактують з екранами до 13 років.
Відмінності цифрового покоління
Підлітків, народжених після 1995 року, найчастіше називають поколінням Z, адже вони не уявляють своє життя без інтернету, соцмереж і гаджетів.

У той же час, більш старшому поколінню всі нововведення здаються революційним проривом. Підлітки Z істотно відрізняються навіть від дітей, народжених на 10-15 років раніше, не кажучи вже за людей середнього віку.
Вплив на здоров’я
Повноцінним сном вважається нічний відпочинок, тривалістю понад 8 годин, проте американські дослідження, які провела Джин Твенг показують, що 40% підлітків сплять менше 6-7 годин. Найчастіше причиною недосипу є залежність від соцмереж, комп’ютерні ігри, чати.
Брак сну підвищує ризик розвитку ожиріння, цукрового діабету, а також психічних розладів. Справа в тому, що підсвічування екрану пригнічує вироблення мелатоніну, який відповідає за процес засинання. Дефіцит гормону призводить до того, що ми не відчуваємо сонливість, неспокійно спимо вночі.

Завдяки дослідженням було встановлено, що люди, які часто дивляться в екран, відчувають себе більш нещасними. В Америці підліткова депресія набула масштабів епідемії. На жаль, зі збільшенням числа випадків депресивних розладів підвищується частота суїцидальних спроб. У 2017 році серед усіх причин смерті підлітків віком 15-24 років другим в рейтингу стояв суїцид.
Однак, не можна забути про користь гаджетів, адже завдяки їм ми можемо швидко викликати бригаду швидкої медичної допомоги, співробітників правоохоронних органів. У той же час, інтернет багато в чому робить наше життя комфортніше. Інформація, надана в світовій павутині, також допомагає запобігти захворюванням. Людина, не виходячи з дому, може знайти потрібну клініку, записатися на прийом, подивитися графік роботи медичного закладу і не тільки.
Крім того, соціальні мережі через пости допомагають людям з важкими хворобами знайти підтримку небайдужих.
Можливості освіти
Сучасні технології дають нам безмежні можливості, які раніше були недоступні. За допомогою інтернету можна придбати книги, квитки в театр, послухати лекції відомих учених, світових експертів, взяти участь в онлайн-конференції.
Завдяки інтернету багато людей, які не мають можливості здобути освіту, можуть навчатися онлайн. Це стосується дітей із бідних сімей, інвалідів, а також жителів невеликих селищ.
Крім усього, завдяки світовій павутині багато людей знайшли друзів, родичів, з якими довгий час не підтримували зв’язок, а деякі познайомилися з роботодавцями та кардинально змінили своє життя, переїхавши кордон для проживання і праці.
А як же покоління Альфа?
«Діти міленіалів» або покоління Альфа вже впливають на купівельні рішення всередині сімей. Багато батьків відзначають, що більше значення для дітей мають не іграшки, а технології або гаджети. Більшість людей запитують думку своїх дітей, перш ніж купити новий лептоп, планшет або телефон.

Можна зробити висновок, що гаджети забирають вільний час у підростаючого покоління і урізають проведення часу з однолітками, але з другого боку, сприяють їх швидшому розвитку. Вибір залишається за батьками: захистити свою дитину від світу цифрових технологій і навчати більш прийнятним варіантам дозвілля, або заохочувати, у надії, що з дитини вийти другий Білл Гейтс або Ілон Маск.

Статтю підготувала
лікар-невропатолог
Міненко Тетяна Вікторівна

  ЛІКАР ГОВОРИТЬ  
Смартфони, планшети, комп'ютери, телевізори є невід'ємною частиною нашого сучасного життя і хоча всі батьки знають, що вони мають негативний вплив на здоров'я, важко повністю відгородити своїх дітей від них.
Дослідження, проведене Фондом сім'ї Кайзер повідомляє, що діти проводять сім з половиною годин в екранному режимі на день (тут ідеться про сумарне користування телефонами, комп'ютерами і ТВ), в той час як на прогулянки на свіжому повітрі припадає півтори години на день! Цікавий також той факт, що більшість сучасних дітей освоюють навички користування гаджетами ще до того, як навчаться говорити!
Тепер конкретно, які наслідки для здоров'я можуть мати екранні гаджети:
  • зір – розвиток міопії та синдрому сухого ока; міопія (короткозорість)- зображення об’єктів на відстані здаються розмитими, внаслідок м'язового спазму; синдром сухого ока виникає коли дитина занадто захоплюється тим, що відбувається на екрані і забуває моргати, щоб очі зволожувалися природним чином;
  • деформації хребта внаслідок тривалої нерухомої і викривленої пози ;
  • затримка розвитку мовлення – діти до двох років не мають  когнітивних здібностей до сприйняття мовлення з розвиваючих відео чи мультфільмів,  ці відео навпаки «крадуть» час в спілкуванні дітей з батьками, як наслідок – затримка розвитку мови;
  • зменшення фізичної активності, що в свою чергу веде до розвитку ожиріння та інших проблем;
  • порушення сну;
  • зниження успішності в школі;
  • розвиток агресії –у  відеоігри, в яких присутні бійки, монстри та інші прояви агресії не повинні грати діти до 13 років;
  • психологічні проблеми –  доведено, що діти, котрі проводять в екранному режимі більше двох годин на день більш схильні до розвитку депресій, аутизму, синдрому дефіциту уваги та гіперактивної дитини;
  • порушення адаптації в соціальному середовищі, адже в дітей не розвивається рольова гра та комунікативні навички;
  • психологічна залежність.
Насправді, цей перелік ще можна продовжувати і продовжувати, адже вплив гаджетів на організм людини ще достатньо не вивчений і ми не можемо його точно оцінити. Ми не знаємо яким виросте покоління наших дітей, але ми повинні подбати про них і їхнє здоров'я.
Тож що ми можемо вдіяти?
Почнемо з обмежень. Згідно даних Американської академії педіатрії:
  • діти до 3-ох років не повинні користуватись ніякими гаджетами, в тому числі і ТВ;
  • діти 3-5 років 1 год «екранного часу» на добу, але повністю виключені відеоігри;
  • діти старше 5 років до 2 год «екранного часу» на добу, відеоігри дозволені після 12 років до 30 хв/добу.
А ось рекомендації, що допоможуть зменшити вплив електронних гаджетів на здоров'я дитини:
  • в спальні дитини не повинно бути телевізора чи комп’ютера, не дозволяйте користуватись ніяким з цих пристроїв перед сном;
  • ведіть контроль над ЗМІ, якими користуються ваші діти та веб-сайтами , які вони відвідують;
  • ніколи не використовуйте гаджети, щоб заспокоїти своїх дітей;
  • розробіть сімейний план для побутового використання  всіма засобами масової інформації,в рамках цього плану, введіть «коменданську годину» по користуванню гаджетами  на прийоми їжі і перед сном;
  • зробіть перегляд кіно, ТВ сімейними традиціями, можливістю поспілкуватись всією родиною.
Зараз в світі існують навіть лікувальні програми, які допомагають позбутись залежності від електронних пристроїв, адже проблема стає все серйознішою.  А як же дізнатись чи не розвивається  у вашої дитини  така залежність ? Щоб дати відповідь на це запитання прослідкуйте за своєю дитиною. Якщо вона:
-       витрачає більше 2 годин на день за гаджетами;
-       різко протестує проти будь-яких обмежень використання пристроїв;
-       не може провести день без гаджета,
то скоріш за все вона потребує допомоги. В такому випадку можна спробувати так званий 

«72-годинний цифровий детокс»:

1) на 72-год заберіть усі гаджети в дитини, повністю виключіть перегляд ТВ, гру у відеоігри;
2) відверніть увагу дитини іншими заняттями фізичного чи інтелектуального характеру;
3) через 72 год поступово повертайте гаджети, але встановіть  часові обмеження на їх використання.
Існують навіть спеціальні додатки для смартфонів та планшетів, які відстежують скільки часу ваші діти користуються ними.

• ІНТЕРАКТИВНІ ВПРАВИ •

 Мої вправи
IconIconIcon
• ч и с л о в а   п і р а м і д а •


Абак онлайн
Quick Calculations v2
Хто швидше обчислить?

Мульт-Лото


• ЛАНЦЮЖОК   АРИФМЕТИЧНИХ   ДІЙ •

ГРАНІТ   НАУКИ   ГРИЗТИ   ТУТ  
ß ß ß
Per aspera ad astra! — Через терни до зірок!