Пі-ріг (англ. Pi Pie)
День пі — неофіційне свято, присвячене числу π. Воно святкується 14 березня, що в прийнятому в США форматі записується як 3.14, що є трьома першими розрядами числа π. Свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вишів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом із датою складає перші шість знаків числа π (3,14159). Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем народження Альберта Ейнштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків. Досконалий День пі стався 14 березня 1592 року о 6 годині 53 хвилини та 58 секунд. Ця дата, записана в «американському» форматі, виглядає як 3/14/1592 6:53:58, що відповідає першим 12 знакам у числі π: 3,14159265358. Але, зважаючи на те, що того часу ще не було впроваджено ніякого стандартизованого відліку часу, тим більше з потрібною точністю, скоріше за все цей момент ніким не святкувався. Приблизний День пі є однією з двох дат: або 22 липня (записується 22/7 — цей дріб дорівнює 3,14, що є приблизним виразом π), або 26 квітня (25 квітня високосного року) — день, коли Земля проходить дві астрономічні одиниці по своїй орбіті з початку календарного року: в цей день загальна довжина орбіти Землі, поділена на довжину вже пройденої ділянки, дорівнює π (тобто Земля пройшла в цей момент по своїй орбіті 2 радіани).

Розгорніть вправу на повний екран
Без числа π неможливо обійтися у математиці, фізиці та інженeрії.
На честь числа «Пі» встановлюють пам’ятники, присвячують йому музику.
Вперше з цим числом ми знайомимось в молодших класах школи, коли починаємо вивчати коло, бо воно виражає відношення довжини кола до довжини його діаметру.
Вперше День числа «Пі» відзначили в 1988 році в науково-популярному музеї Експлораторіум в Сан-Франциско. Придумав це свято роком раніше фізик з Сан-Франциско - Ларрі Шоу. Фізик зробив все можливе, щоб святкові події в честь цього числа були настільки ж яскравими і значущими, як і інші свята.
Свято придумане для того, щоб привернути увагу громадськості до важливості використання математичних знань у повсякденному житті.
Традиції на День числа «Пі»
- Традиційно цього дня випікаються торти круглої форми, а також пироги та інші кондитерські вироби.
- Проходять конкурси на ідеально кругле творіння. Одним з головних критеріїв для участі у конкурсі є розміщення числа «Пі» у центрі свого шедевра.
- Особливо шанують це свято математики і фізики. В цей день вони збираються за круглими столами та ведуть бесіди про це незвичайне число.
Цікаві факти про День числа «Пі»
- Дата свята збігається з днем народження одного з найвідоміших фізиків – Альберта Ейнштейна, а також з датою смерті у 2018 році відомого фізика сучасності Стівена Хокінга.
- Значення числа «Пі» відіграє важливу роль при будівництві. Тому його намагалися отримати ще в доісторичні часи.
- Найточніше значення отримав відомий вчений Архімед, який жив у Давній Греції.
- Мнемоністи намагаються поставити рекорд із запам'ятовування послідовності знаків після коми числа «Пі». У Книзі рекордів Гіннеса зафіксовано рекорд, який поставив японець Хідеакі Томойорі. Він зумів відтворити без помилки послідовність у 40 тисяч знаків. На вивчення цифр пішло понад 10 років.
- У послідовності знаків числа «Пі» немає логічних повторень, а це значить, що ця послідовність підпорядковується теорії хаосу.
- Про це число у 1998 році зняв фільм культовий режисер Да́ррен Ароно́фскі.
- Просто неймовірно, які ідеї приходять в голову творчим людям! Ось і музикант Девід Макдональд втілив абсолютно приголомшливу ідею - він записав за допомогою фортепіано, як звучить число Пі. Для цього кожній цифрі із перших 122 цифр після коми музикант присвоїв порядковий номер на клавіатурі фортепіано за мінорною шкалою. Залишилося тільки перевести цифри в звуки, додавши акомпанемент лівої руки. Вийшов просто геніальний музичний твір, який хочеться слухати ще і ще!
Головним законом Всесвіту є прагнення до Гармонії. А що може бути гармонійніше, ніж число Пі? Ця неймовірно красива мелодія може тривати нескінченно, бо число Пі не має кінця. Приголомшливо!Послухайте і Ви)
За матеріалами УНІАН